Skutery wodne

Skuter wodny to zmotoryzowany, śmigłowy statek z siedzeniem i miejscami na nogi. Jest napędzany przez dwie lub więcej pomp odrzutowych z tyłu jednostki. Pompa używana do napędzania skutera wodnego ma wlot zanurzony w wodzie i wypuszczany przez dyszę z tyłu pojazdu.

Skutery wodne są przeznaczone do użytku w płytkich wodach, takich jak jeziora, rzeki i stawy. Wykorzystywane są również do rekreacji na powierzchniach otwartych wód, takich jak oceany, morza i jeziora.

Pierwszy patent na skuter wodny został złożony w 1968 roku przez Claytona Jacobsona II. Nazywał się „Pojazd hydroterenowy”. W 1978 założył Hydrodyne Industries, aby wyprodukować swój projekt, ale dopiero w 1987 r.

Skutery wodne to rodzaj łodzi napędzanej strumieniem wody. Są zwykle używane do rekreacji, ale mogą być również używane do ratownictwa, organów ścigania i operacji wojskowych.

Skutery wodne to nowy trend, który podbija świat. Zapewniają dużo zabawy i są idealne dla osób, które kochają sporty wodne i aktywność fizyczną. Skutery wodne to doskonały sposób na zabawę w wodzie bez konieczności zamoczenia. Można ich również używać do ćwiczeń oraz jako transport po jeziorze lub oceanie.